22.03.2020

Důležité informace * od hasičů naleznete ZDE * od Města Český Dub ZDE  

22.03.2020

Mnozí se ptáte, co se u nás tak dlouho děje  v hasičárně se rekonstruuje a buduje A co to bude? Nebojte, brzy se to dozvíte

02.03.2020

Pokud se přeci jen rozhodnete pálit klestí, prosíme o zaregistrování na této webové adrese https://paleni.izscr.cz/ Děkujeme velmi pěkně  

29.02.2020

Před příchodem větru preventivně zajistěte okna, dveře, odstraňte nebo upevněte volně uložené předměty (např. květináče, zahradní nábytek) které mohou v důsledku větru ohrožova

more...

24.02.2020

Ufoukanou noc prořízl třikrát za noc zvuk sirény na hasičské zbrojnici. Zrovna to se stalo, při poslední tlakové níži, kterou přinesla Julie, terčem kritiky obyvatel bydlících v blí

more...

Fires  RSS

Požár knihovny Český Dub - signalizace EPS

Po 24.září 2018 01:27 - 02:30

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidly CAS 32 T815 a AZ 30 MAN k požáru knihovny v Českém Dubu. Požár byl hlášený z EPS ( elektronická požární signalizace) . Průzkumem bylo zjištěno, že se jednalo o planý poplach - poruchu EPS. Společně s naší jednotkou na místo vyjížděly i jednotky SDH Rozstání a HZS Liberec.

Požár pařezu, Alej K.Světlé

St 19.září 2018 18:40 - 19:30

,9,2018 jsme vyjeli k požáru pařezu v aleji Karoliny Světlé mezi Českým Dubem a Starým Dubem.  Jelikož je celá alej nepřístupná pro naší techniku a hadicové vedení by bylo velmi dlouhé, tak jsme museli k místu kde hořel pařez donést vodu v barelech . Takto jsme požár likvidovali a pak se vrátili na svou základnu.

Požár louky- Budíkov , Všelibice

Út 18.září 2018 13:27 - 15:30

Jednotka vyjížděla s vozidlem CAS 32 T815 na nespecifikovaný požár někde u lesa na Budíkově. Po příjezdu bylo průzkumem zjištěno že se jednalo o požár rybízové plantáže u č.p. 36 . Rozloha požáru v době příjezdu jednotky byla cca 150x 20m. Jednotka provedla lokalizaci požáru ( zamezení dalšímu šíření) jedním proudem ,,C" a  vysokotlakým proudem ještě před příjezdem jednotky HZS Jablonné v Podještědí. Společně pak provedly jednotky likvidaci požáru.

Požár vznikl vlivem silného větru při pálení klestí, kdy se během chvilky rozšířil na rybízovou plantáž.

TP odstranění nebezp. stavu. strom na komunikaci Kněžičky

So 25.srpna 2018 00:38 - 01:30

Jednotka vyjela cca 40 min. po půlnoci  k odstranění spadlého stromu na komunikaci a její zprůjezdnění do Kněžiček. Na místě byl strom pomocí motorové pily rozřezán a komunikace znovu zprůjezdněná. Jednotka se pak vrátila na základnu a  hasiči do svých postelí 

DN OA po nárazu do stromu se zraněním dvou osob, Hoření Vlčetín

So 11.srpna 2018 22:51 - 23:45

  Jednotka vyjela v nočních hodinách s vozidly CAS 32 T815 a TA FORD Ranger  k dopravní nehodě osobního vozidla , které narazilo čelně do stromu . Při nárazu došlo ke zranění dvou osob, které cestovaly ve vozidle. Při příjezdu bylo zjištěno, že jsou obě zraněné osoby mimo vozidlo z toho jedna v bezvědomí a druhá osoba byla v šoku. Obě zraněné osoby nebyly schopné samostatného pohybu. Jednotka byla na místě jako první složka IZS. Provedla zajištění místa nehody a předlékařskou pomoc zraněným osobám. Zajištění dýchacích cest a stabilizaci krční páteře. Po příjezdu zdravotní záchranné služby prováděla jednotka spolupráci při ošetřování zraněných a následný transport do sanitek.Vozidlo bylo mimo komunikaci, proto nebylo potřeba jej odstraňovat.  Na místě zasahovla i jednotka HZS Liberec. Po dohodě s Vz se pak jednotka vrátila zpět na svou základnu. 

Požár louky a přilehlého lesa, Hrubý Lesnov

Čt 9.srpna 2018 22:03 - 01:15

 Jednotka vyjela s vozidly CAS 32 T815 a CAS 24 Š706 RTHP k požáru louky do Hrubého Lesnova. Na místě bylo zjištěno, že se požár rozšířil i do přilehlého lesa.Celková plocha požáru cca 50x150m  Společně s jednotkou SDH Všelibice se nám podařilo zabránit dalšímu šíření , jak do lesa, tak i k blízkým domům a po příjezdu jednotek HZS Liberec a  HZS Mnichovo Hradiště byl požár zcela uhašen. Na místě zůstala pak už jen místní jednotka SDH Všelibice kvůli dozoru a případnému dohašení při znovu rozhoření.Ostatní  jednotky se vrátily na své základny. Při hašení byly použity i termoikamery pro vyhledávání skrytých ohnisek v zemi a ve stromech.

TP Likvidace obtížného hmyzu Starý Zámek 4, MŠ-Český Dub

Čt 9.srpna 2018 20:08 - 20:45

 Jednotka vyjela s vozidlem TA FORD Ranger k likvidaci vosí báně na budově mateřské školy v Českém Dubu. Pomocí sprejů na hmyz a vysavaše, byla báň odstraněna a jednotka se vrátila zpět na základnu.

TP odstranění nebezp. stavu, Mírové Sídliště Č.Dub

Ne 5.srpna 2018 20:15 - 21:15

 Ve večerních hodinách jsme byli požádání o sundání DRONU ze stromu na Mírovém Sídlišti v Českém Dubu, který majiteli ulétl. Jednotka vyjela s AZ 30. Hrozilo nebezpečí, že by mohl spadnout a někomu ublížit. Bohužel na místě bylo zjištěno, že majitel Dronu nevěděl na kterém stromě mu dron zůstal. Jednotka provedla průzkum jak z automobilového žebříku AZ 30, tak i ze střech přilehlých paneláků, ale nepodařilo se dron najít. Proto bylo dohodnuto s majitelem, že pokud ho objeví , tak mu Drona po dohodě sundáme. 

Požár louky , V Hoře - Český Dub

Ne 5.srpna 2018 15:09 - 16:15

 Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu  s oběma cisternami k požáru louky v Kněžičkách - V Hoře nad zahrádkářskou kolonií, kde vznikl požár od výboje z elektrického vedení VN. Při příjezdu hořelo přibližně 150m2 trávy na břehu mezi loukami pod elektrickým vedením. Požár se šířil velmi rychle k lesu. Proto jednotka nejprve pomocí jednoho proudu provedla zastavení šíření a teprve potom uhašení celého požáru. Včasným zásahem se podařilo zabránit velkému požáru, protože to bylo v období velkého sucha a při rozšíření ohně do lesa by to mohlo mít katastrofické následky. 

DN OA s vyproštěním zraněné osoby po nárazu do beton. sloupu NN

So 4.srpna 2018 01:54 - 02:50

Jednotka vyjela těsně před druhou hodinou v noci s vozidly TA FORD Ranger a CAS 32 T815 k dopravní nehodě osobního auta , které narazilo ve vysoké rychlosti do betonového sloupu s elektrickým vedením. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se ve vozidle nacházela zraněná osoba . Po dohodě se zdravotní záchrannou službou VZ rozhodl, že bude potřeba použít hydraulického vyprošťovacího nářadí pro vyproštění osoby z vozidla. Po zajištění zraněné osoby ( žilní vstup, dýchací cesty , fixace krční páteře), byl pomocí hydraulických nůžek odstraněn B sloupek na levé straně vozidla včetně předních a zadních dveří a následně byla osoba vyproštěna na páteřové desce ven z vozidla , kde si ji vzala do péče posádka ZZS LK. Jednotka dále provedla protipožární opatření a zajištění místa nehody. Na místo byla povolána pohotovost ČEZu, jelikož došlo k poškození betonového sloupu a kabelových přípojek na něm. Po zadokumentování místa nehody Policií ČR jednotka provedla odtažení vozidla z komunikace a její zprůjezdnění. Potom jsme se vrátoili na základnu a někteří i zpátky do svých postelí, aby mohli dospat čas strávený u zásahu. :-D 

TP Likvidace obtížného hmyzu, Husova 159, Český Dub- FCP

St 1.srpna 2018 20:30 - 21:30

 Jednotka vyjela po 14-ti dnech znovu na stejné místo a to do areálu FCP na fotbalovém stadionu v Českém Dubu  k likvidaci obtížného hmyzu. Tentokrát musel být použit nastavovací žebřík, protože se báň nacházela v podhledu střechy ve výšce cca 7m. v hotelu bylo tou dobou ubytováno cca 100 dětí. jednotka provedla likvidaci pomocí sprejů proti hmyzu. Vyjeli jsme s vozidlem CAS 24 Š706 RTHP v počtu 1+6

TP Likvidace obtížného hmyzu- hasební obvod

St 25.července 2018 18:43 - 21:55

 Jednotka vyjela s vozidlem TA FORD Ranger na předem dohodnutou činnost - likvidace obtížného hmyzu v hasebním obvodu jednotky . Celkem se jednalo o čtyři místa v Českém Dubu a okolí. 

DN motorkáře se zraněním , silnice na Ještěd , Hoř. Paseky

Ne 22.července 2018 15:54 - 16:55

 Jednotka vyjela s vozidly CAS 32 T815 a TA FORD Ranger k dopravní nehodě motorkáře se zraněním na silnici mezi Hořeními Pasekami a Ještědem. Při příjezdu už na místě zasahovala ZZS LK a jednotka HZS Liberec. Po dohodě s VZ se jednotka vrátila zpět na základnu. Na místě bylo v tu dobu dostatek sil a prostředků. 

Požár lesa- Hamr na Jezeře

Ne 22.července 2018 09:02 - 13:00

 Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidlem CAS 32 T 815 k požáru lesa v Hamru na Jezeře, kde v tu dobu byl vyhlášen již 3stupeň požárního poplachu. Jednotka na místě prováděla hasební práce a kyvadlovou dopravu vody. 

TP Likvidace obtížného hmyzu, Husova 159, Český Dub- FCP

St 18.července 2018 19:58 - 21:15

 Jednotka ve večerních hodinách vyjela s vozidlem TA FORD Ranger  na likvidaci obtížného hmyzu do areálu FCP ( Hotel Sport na fotbalovém stadionu). V hotelu bylo ubytováno cca 100 dětí na ,,campu". Některé z dětí měly alergii na bodnutí hmyzem. Jednotka provedla likvidaci obtížného hmyzu pomocí sprejů. Při tom musela rozebrat cca 1m2 izolace na stěně domu. 

TP Likvidace obtížného hmyzu Starý Dub 10

Út 17.července 2018 20:01 - 21:15

 Jednotka vyjela na likvidaci obtížného hmyzu s vozidlem AZ 30, Báň se nacházela ve štítu pod střechou . V domě bydlí alergik na bodnutí od hmyzu. Jednotka provedla likvidaci pomocí sprejů na hmyz a vysavače. 

Požár nízké budovy, bývalý kravín , Hlavice

Pá 13.července 2018 13:50 - 17:15

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidlem CAS 32 T815 do Hlavice k požáru bývalého kravína. Při našem příjezdu už na místě zasahovaly jednotky z Mnichova Hradiště ( HZS) a ze Všelibic (SDH). Naše jednotka se zapojila do hasebních prací uvnitř budovy, kde museli hasiči používat dýchací přístroje. Dále byla naše cisterna jako hlavní u místa požáru tzn., že z naší cisterny byly nataženy hadice přímo k požáru a ostatní cisterny do té naší doplňovaly vodu. Společně s naší jednotkou na místě zasahovaly ještě jednotky SDH z Rozstání a Osečné. A zároveň na místě zasahovala i jednotka HZS Liberec. Po lokalizaci požáru  ( cca po dvou hodinách), bylo dohodnuto s velitelem zásahu, že se naše jednotka vrátí na svou základnu.

Požár nízké budovy, Osečná , Svatovítské náměstí

Út 3.července 2018 11:25 - 13:04

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidly CAS 32 T815 a AZ 30 MAN  k požáru nízké budovy do Osečné. Podle prvních informací se mělo jednat o požár palet v budově naproti kostelu .Při příjezdu naší jednotky  již na místě zasahovala jednotka Rozstání,která prováděla průzkum. Naše družstvo z AZ30 provádělo po dohodě s velitelem zásahu průzkum budovy za pomoci termokamery . Po provedeném průzkumu jednotka prováděla hašení hořících  molitanových matrací a vynášení ostatního materiálu z budovy. Dále jsme prováděli  doplňování vody z CAS 32 do CAS Rozstání. U požáru zasahovaly společně s naší jednotkou i jednotky SDH Rozstání, SDH Osečná, SDH Křižany, HZS Jablonné v Podještědí a jednotka HZS Liberec
Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

FOTO

Požár garáže , Osečná

Po 2.července 2018 22:30 - 23:30

2.7. 2018 ve 22:30 hod. byl naší jednotce vyhlášen poplach - Požár garáže u rodinného domu v Osečné .  Vyjeli jsme na žádost operačního střediska HZS LK se speciální technikou -  automobilovým žebříkem AZ 30 MAN. Na místě bylo dostatek sil a prostředků a po dohodě s velitelem zásahu už nebyla potřeba naše technika na místě .Proto jsme se vrátili domů a šli zase pěkně spát 

FOTO

DN čtyřkolky, vyproštění osoby , Budíkov

Po 25.června 2018 16:24 - 17:30

 Podruhé v jednom dni byla naše jednotka vyslána na dopravní nehodu s vyproštěním osob. Tentokrát to bylo k dopravní nehodě čtyřkolky, která po převrácení měla přimáčkout řidiče k baráku. Jednotka vyjela s vozidly TA FORD Ranger a CAS 32 T815. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jednalo o zahradní traktůrek- sekačku s pohonem 4x4, která se převrátila na řidiče při sekání svahu nad domem. Na místě už před našim příjezdem byla záchranka a letecká záchranná služba, která měla řidiče už ve své péči. Naše jednotka provedla protipožární opatření na sekačce a po zdokumentování místa Policií provedla převrácení sekačky na kola a odstrkání na kkomunikaci před domem. Řidič byl transportován vrtulníkem do nemocnice. Jednotka se po předání místa Policii vrátila zpět na základnu. Na místo se během zásahu dostavila i jednotka HZS Liberec.

FOTO

<< previous
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 next >>

SDH Český Dub

Sbor dobrovolných hasiči © 2010